Понеділок - П'ятниця 
 9.00 - 18.00
Субота - 9.00 - 17.00

Неділя - вихідний

http://nachodki.ru/

ДАЙДЖЕСТ

Робота бібліотек України по відзначенню

Року Української революції

У березні 2017 року виповнилось 100 років від початку Української революції 1917-1921 років – одного з найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу ХХ століття. Цей період був вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917 – 1921 років.

Українська революція… Боротьба за незалежність… Не всі факти й події тієї революції нам відомі, зрозумілі та належним чином висвітлені. Це і тяжкі, криваві бої за Київ та Львів, і трагічна смерть юнаків під Крутами, і десятки тисяч січових стрільців, скошених навесні безжальною епідемією грипу, і тисячі заморених голодом та холодом у таборах полонених… На їхніх заповітах виростають нові покоління українців, що ведуть боротьбу за встановлення державності на рідній землі.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов’язаних з визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням державності, в рамках проголошеного Указом Президента України 2017 року «Роком Української революції 1917-1921 років» працівники Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки підготували історичний хроноскоп «Українська Центральна Рада – революційний парламент». Цей відеодокумент дохідливо розповідає про основні етапи і здобутки революції, ознайомитися з ним можна на сайті ОУНБ.

Початок Української революції пов’язаний зі створенням Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським. В рамках святкування 150-ї річниці від дня народження М. Грушевського – видатного історика, письменника, організатора української науки, громадсько-політичного і державного діяча, засновника Української Народної Республіки та напередодні 100-річчя Української Революції в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулися наукові краєзнавчі діалоги «Сумчани у колі Михайла Грушевського». Мета цього заходу – окреслити коло науковців і митців – уродженців Сумщини, з якими спілкувався вчений, зокрема щодо історії краю та з питань державотворення. Матеріали краєзнавчих діалогів теж представлені на сайті ОУНБ.

У бібліотечних закладах Сумщини було проведено цикли заходів, зокрема: урок історії «Українська революція крізь призму історії», патріотичні години «Українська Народна Республіка як втілення ідеї незалежності України», «Так гартувалася державність», бліц-інфо та історичний етюд «Україна у вогні та бурі революції 1917 -1921 років». Постійно діюча книжкова виставка «Українська революція: головні події та постаті» дає можливість глибше пізнати історію Української революції та етапи визвольної боротьби від минулого століття до сьогодення.

У бібліотеках Хмельниччини оформлялись книжково-ілюстративні виставки :«Гортаючи сторінки історії», «Сильна. Єдина. Вільна».

У бібліотечних закладах Житомирської області проведено низку заходів патріотичного спрямування: історичну годину «За честь, за волю, за українську долю», інформаційну годину «Видатні діячі Української революції», оформлялись книжково-ілюстративні виставки, виставки-роздуми: «Українська революція 1917-1921 років. Відродження державності українського народу», «Україна в революційну добу 1917-1921 років».

Українська демократична революція, що розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Ідея державної незалежності була остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. Сьогодні Україна, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 100 років тому.

Склала:                       провідний методист ОНМБ       О.Д.Черткова